Ošetřovna

Ač se to nezdá, ošetřovna je důležitou součástí útulku. Mnohdy psi potřebují drobná nebo rychlá ošetření, která lze zvládnout bez nutnosti přivolat veterinárního lékaře. Ošetřovat psa v mrazu, venku v kotci, není příjemné ani jemu, ani ošetřujícím. Ošetřovna slouží i k ošetřování zvířat veterinárním lékařem.

Naše ošetřovna

Naše ošetřovna je koncipována jako jediná místnost, ve které bude uprostřed umístěn omyvatelný ošetřovací stůl a k dispozici budou také skříňky pro umístění léků, dezinfekcí a dalšího potřebného materiálu.

Ošetřovna krok za krokem

Fáze I.

V místnosti, kde bude ošetřovna, bylo nejdříve nutné připravit celý prostor pro další úpravy. Začali jsme tedy vyklizením prostoru a následným sundáním stropu, který byl ve špatném stavu a potřebuje opravu.

Fáze II.

V této fází jsme vyztužili prostor mezi trámy a podlahou půdy izolační vatou a na strop dali sádrokartonové desky, speciálně impregnované proti vlhkosti.

Fáze III.

Vybouraly se staré veřní zárubně, jelikož přes otevírání dveří směrem dovnitř místnosti, bychom neměli místo pro veterinární ošetřovací stůl.

Fáze IV.

V této fázi jsme udělali speciální sádrokartonový "komín", kterým vedou veškeré kabely k novým elektrickým rozvodům. Už tedy v tééto místnosti není vidět obrovský svazek kabelů trčíčí ze zdi.

Fáze V.

V této fázi byla nivelačkou dorovnána podlaha a po několikadenním schnutí byla položena dlažba. Kvůli nepřízni počasí a tím i horšímu schnutí, trvala tato práce zhruba týden.

Fáze VI.

Obložení zdí obklady do výšky 1m (kvůli omyvatelnosti) už je hotové. Nakonec jsme na všechny stěny prostr, kde budou psi, využili stejné obklady - př větším odběru jsme dostali výhodnější cenu.

Fáze VII.

Doštukování a vymalování celého zbytku místnosti se nám podařilo společnými silami s dobrovolníky. Kolega vyštukoval, dobrovolníci vymalovali a celá místnost najednou velmi prokoukla.

Fáze VIII.

Skříňky už zdobí stěnu ošetřovny a jsou připraveny na uskladnění zdravotnického a dalšího materiálu. Světla, vypínače a další dokončovací práce jsou už také hotové.

Fáze IX.

V ošetřovně je již umístěn veterinární vyšetřovací stůl..